Czy  przedsiębiorczość  jest cool i trendy?

Czy przedsiębiorczość jest cool i trendy?

Pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie naszej młodzieży w ramach Dni Przedsiębiorczości „Postaw na samodzielność – zakładam własną działalność gospodarczą”.
Gościliśmy przesympatyczną panią Agnieszkę Kołodziejczyk, doradcę zawodowego z Powiatowego  Urzędu Pracy w Chrzanowie, która jest już znana naszej młodzieży, gdyż zaszczyciła nas ciekawą prelekcją dotyczącą rynku pracy w naszym powiecie podczas Konferencji Młodych Ekonomistów w czerwcu 2015 roku.
W czasie spotkania uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat finansowania własnej działalności, wspólnie wyszukali z panią prelegent pozytywne i negatywne strony prowadzenia takiej działalności, szukali pomysłu na własny biznes. Test „Czy jestem przedsiębiorczy” pozwolił wielu z nas odpowiedzieć sobie na pytanie, czy powinienem założyć własną działalność czy też pracować na etacie. Pracując w grupach, uczniowie podjęli próbę założenie własnego przedsiębiorstwa agroturystycznego. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością. Spotykanie upłynęło w przyjaznej i sympatycznej atmosferze, a młodzież uzyskała wiele cennych wskazówek i rad, które w przyszłości na pewno zaowocują.
Dziękujemy pani prelegent i liczymy na dalszą owocną współpracę urzędu pracy z uczniami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

/MTybor/