Wycieczka zawodoznawcza ekonomistów

Wycieczka zawodoznawcza ekonomistów

Uczniowie klasy I technik ekonomista na lekcjach pracowni ekonomicznej omawiają zagadnienia związane z zarządzaniem produkcją, cyklem produkcyjnym, zarządzaniem personelem oraz marketingowymi aspektami działalności firmy. Ale cóż znaczy teoria bez praktyki?

14 grudnia, dzięki uprzejmości firmy EPS SYSTEM w Trzebini, mogliśmy się naocznie przekonać, jak w praktyce wygląda profesjonalne zarządzanie firmą i produkcją. Firma EPS powstała 2000 roku jako kontynuacja spółki wytwarzającej silniki przemysłowe. Obecnie zajmuje się systemami awaryjnego zasilania w energię elektryczną, przy czym skupiona jest głównie na produkcji agregatów prądotwórczych średnich i dużych mocy.

Siedziba firmy składa się z części biurowej, magazynowej i produkcyjnej. Uczniowie podczas ciekawej prelekcji dyrektora technicznego uzyskali wiele cennych wskazówek jak profesjonalnie zarządzać firmą, by gwarantowała komfortowe i bezpieczne warunki pracy i odznaczała się doskonałą jakością swoich produktów. Następnie przeszli do części produkcyjnej i mogli zobaczyć jak wygląda montaż części do agregatów prądotwórczych, jak wyglądają hale magazynowe i gotowe do wysyłki urządzenia. W czasie naszej wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć test agregatu prądotwórczego. Serdecznie dziękujemy firmie EPS SYSTEM za wspaniałą lekcję. Warto nadmienić, że właściciel firmy Pan Robert Lipnicki był wielokrotnie nagradzany, uzyskując tytuł Przedsiębiorcy Roku.

Jak widać uczmy się od najlepszych!!!

/MTybor/