Finał międzyszkolnych rozgrywek Ekonomia Społeczna Biznesu – etap regionalny

Finał międzyszkolnych rozgrywek Ekonomia Społeczna Biznesu – etap regionalny

11.06.2024 r. na Stadionie Miejskim w Krakowie odbył się Finał kolejnej edycji międzyszkolnych rozgrywek Chłopska Ekonomia Społeczna`24. Nasza szkoła już tradycyjnie uczestniczy w tych corocznych rozgrywkach. W kwietniu br. odbył się szkolny etap rozgrywek, który wyłonił reprezentantów naszej szkoły na etapie regionalnym. Zostały nimi Julia Kłeczek i Olga Sobiech z klasy 3AE, kształcący się w zawodzie technik ekonomista.

Młodzi adepci biznesu ze szkół małopolskich zmierzyli się ze sobą w zaciętych pojedynkach, prezentując swoje umiejętności i determinację. Towarzyszyły temu wydarzeniu wspaniałe emocje. Poziom rywalizacji był naprawdę imponujący, a kibice zgromadzeni w loży prezydenckiej mieli okazję śledzić pasjonujące pojedynki pomiędzy drużynami. Zarówno uczestnicy, jak i trenerzy, poświęcili wiele godzin przygotowań i intensywnych treningów, by móc przystąpić do finałowych zmagań w jak najlepszej formie, za co należą im się gorące podziękowania.

Ostatecznie nasze reprezentantki nie stanęły na podium, ale ich determinacja, zaangażowanie i umiejętności sprawiły, że zasługują na wyróżnienie. Triumfatorem tegorocznej edycji Chłopskiej Ekonomii Społecznej została szkolna drużyna biznesowa z ZSB w Oświęcimiu. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wspaniałej gry. Tegoroczna edycja Chłopskiej Szkoły Biznesu dostarczyła wielu emocji i wrażeń i z pewnością zainspirowała młodych ludzi do dalszego rozwijania swoich umiejętności biznesowych. Oby kolejne edycje tego wydarzenia przynosiły równie wiele radości i sukcesów!

„Chłopska Ekonomia Społeczna (CES) to dodatek do Chłopskiej Szkoły Biznesu opracowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie w 2012 roku. Pozwala on na realizowanie warsztatów i zajęć wprowadzających w tematykę ekonomii społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W klasycznej wersji Chłopskiej Szkoły Biznesu uczestnicy rozgrywki nastawieni są na pomnażanie majątku – zwycięża ten, kto w trakcie rozgrywki zarobi najwięcej złotych górskich. Natomiast podczas rozgrywki z wykorzystaniem Chłopskiej Ekonomii Społecznej uczestnicy, podobnie jak w wersji klasycznej, poddani są prawom wolnego rynku, ale ich celem nie jest wyłącznie zarabianie pieniędzy, lecz także aktywna działalność na rzecz lokalnej społeczności i realizowanie fundacji na jej rzecz np. szpitala miejskiego, orkiestry dętej itp. ze źródła https://pl.wikipedia.org/wiki/Chlopska_Szkola_Biznesu