Mistrz

Mistrz

Miło nam poinformować, iż nasz uczeń (a zarazem Prezydent Szkoły) Daniel Bogomaz znalazł się w arcyelitarnym gronie 46 uczniów z województwa małopolskiego, którzy otrzymają w tym roku stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Grono jest elitarne – bowiem nominowani mogą być uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski, a tych jest w sumie kilkaset.

Zgodnie z regulaminem kandydatami do stypendium mogli być uczniowie szkół dla młodzieży, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności:

  • laureaci międzynarodowej olimpiady lub laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
  • laureaci konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
  • uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskujący najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
  • uczniowie uczestniczący w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  • uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Warto teraz oddać głos samemu Danielowi:

Poproszono mnie o opisanie moich największych osiągnięć w tym roku. Ten sezon był dla mnie równie udany jak poprzedni. Zacznę może od tych sukcesów, które udało mi się uzyskać w kraju. Jako pierwsze i najważniejsze mogę wymienić zdobycie tytułu Mistrza Polski w kategorii Modeli Swobodnie Latających z napędem spalinowym dla juniorów. Kolejnymi są: 1 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski dla seniorów oraz 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski F1J OPEN (juniorzy/seniorzy). Jednak zdecydowanie największym osiągnięciem było drużynowe zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających dla juniorów w kategorii F1P. Jest to osiągnięcie, które kosztowało mnie, moich przyjaciół, a także instruktora wiele nerwów, potu wylanego podczas 40 stopniowego upału i czasu włożonego w trening. Po to, aby wszystko było wykonane zgodnie z przyjętymi zasadami i tak, by móc stanąć na najwyższym stopniu podium, słuchając hymnu narodowego.

Danielu – SERDECZNE GRATULACJE!

/PS/