Ojczyzna moja wolna! Więc zrzucam płaszcz Konrada.

Ojczyzna moja wolna! Więc zrzucam płaszcz Konrada.

Wolna. Niepodległa. Suwerenna.

Taka rodziła się przed 97 laty Polska. Taka jest i teraz. Warto więc, obchodząc doroczne Narodowe Święto Niepodległości, pamiętać o tych, co o nią walczyli, warto przypominać, że o wolność należy dbać zawsze – ciesząc się, że nie musimy przelewać swej krwi w walce o Ojczyznę.

Ale warto obchodzić to najważniejsze ze świąt radośnie i w pogodnym nastroju. Bo jest przecież wspomnieniem jednego z największych zwycięstw i osiągnięć narodu polskiego. I taki charakter miały nasze szkolne obchody: 10 listopada reprezentanci klas pierwszych starli się w konkursie „Kocham Cię, Polsko”. Przyszło im zmierzyć się z pytaniami historycznymi, piosenkami patriotycznymi, ale i przysłowiami, i największymi hitami naszej kinematografii, i muzycznymi evergreenami. Po zaciętych zmaganiach okazało się, że w tym roku wygrała klasa I Ż, ale wszyscy zawodnicy pokazali dużą wiedzę o naszej Ojczyźnie. I ten wniosek niech będzie najlepszym podsumowaniem tegorocznego święta.

/PSiejka/