Ojczyzna moja wolna!

Ojczyzna moja wolna!

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków. Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielu powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody tej wyjątkowej rocznicy. W listopadzie ubiegłego roku przystąpiliśmy do projektu „Szkoła młodych patriotów”. W ramach tych działań, na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i lekcjach wychowawczych, przeprowadziliśmy konwersatoria i debaty na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza być patriotą”. Młodzież bardzo chętnie podjęła temat, żywo dyskutowała, wykazała się ogromną dojrzałością.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych działań.