Podium w konkursie filozoficznym

Podium w konkursie filozoficznym

Wiktoria Ciaś z kl. 1A odważyła się… i zajęła III miejsce w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym. Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym# Sapere Aude!” zakończył się 4 lutego 2023. Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej i Uniwersytet Papieski w Krakowie. Z naszej szkoły udział w tym wydarzeniu wzięły dwie uczennice: Wiktoria napisała opowiadanie, a Weronika Odrowąż z kl. 2R wykonała plakat – obydwie dziewczyny podjęły ten sam temat, tylko w różnych kategoriach. Inspiracją okazało się życie Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża. W rezultacie Wiktoria Ciaś zajęła III miejsce w kategorii literackiej.

Wiktoria otrzymała zasłużony dyplom i nagrodę z rąk Pani Dyrektor Renaty Bębenek. Gratulujemy odwagi, pomysłu i życzymy dalszych sukcesów na filozoficznej ścieżce życia. Dimidium facti, qui bene coepit, habet, sapere aude, incipe (Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.) Horacy.