Wyróżnienie w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej

Wyróżnienie w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej

Uczennica klasy 4PG Weronika Milczarczyk reprezentowała naszą szkołę w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej. Festiwal ma formę otwartego konkursu, a jego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Łokietka w Radziejowie oraz Szkoła Muzyczna w Radziejowie. W pierwszym etapie konkursu należało przygotować, nagrać i przesłać dwa utwory francuskie – jeden w oryginalnej wersji językowej, drugi – w tłumaczeniu na język polski.

Weronika zaprezentowała utwór Édith Piaf ,, La vie en rose ’’ oraz polską wersję tego utworu autorstwa Michała Bajora ,,Życie na różowo’’. Jury doceniło interpretację, poziom artystyczny i językowy Weroniki. Znalazła się w zaszczytnej grupie dziesięciu osób z różnych zakątków Polski, wyłonionych do finału ze zgłoszeń konkursowych. 16 czerwca 2023r. – na scenie Szkoły Muzycznej w Radziejowie na Kujawach pięknie wykonała dwie przygotowane piosenki. Udział w finale jest dla Weroniki dużym wyróżnieniem i sukcesem. Gratulujemy!