Półfinał Olimpiady ZUS w Krakowie. I miejsce naszych „Ekonomistek”!!!

Półfinał Olimpiady ZUS w Krakowie. I miejsce naszych „Ekonomistek”!!!

Zespół w składzie: Dominika Kłeczek, Natalia Zajega, Aneta Chlebowska, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, reprezentował naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim w Krakowie, w półfinale Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczennice wzorowo zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ubezpieczeń ZUS oraz pracy zespołowej, zdobywając I miejsce na szczeblu wojewódzkim. Laureaci etapów wojewódzkich zmierzą się z sobą w finale. Etap centralny odbędzie się 5.04.2023 w Warszawie.

Trzymamy kciuki za nasze laureatki życząc im powodzenia w finale Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to część projektu „Lekcje z ZUS”, w którym nasza szkoła bierze udział od kilku lat.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znajduje się na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Oznacza to, że  laureaci Olimpiady zwolnieni są z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości. Ponadto, na zwycięzców czekają także indeksy na studia, dodatkowe punkty w  rekrutacji na wyższe uczelnie oraz cenne nagrody rzeczowe.

Należy dodać, że uczestnicy konkursu, dzięki uprzejmości Dyrekcji Międzynarodowego Centrum Kultury mieli okazję zwiedzić wystawę pt. „Wędrujące obrazy”, które wykonała Małgorzata Mirga-Tas.

Więcej:

https://www.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus