Czas tak szybko płynie… a za nami kolejny już Dzień Otwarty dla ósmoklasistów

Czas tak szybko płynie… a za nami kolejny już Dzień Otwarty dla ósmoklasistów

Ale się w tym dniu działo!!!

W ubiegły piątek (10.03.23 r.), jak zawsze na początku marca, przybyło do nas bardzo wielu uczniów kończących w tym roku naukę w szkole podstawowej. Według naszych szacunków odwiedziło nas blisko 580 przyszłych absolwentów szkół podstawowych z powiatu chrzanowskiego i nie tylko. Wielu z nich zostanie z pewnością naszymi uczniami!!! Ósmoklasiści odwiedzili pracownie, w których nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli prezentowali kierunki nauczane w naszej szkole. Podczas prelekcji, prezentacji i pokazów ósmoklasiści zostali zapoznani z wszystkimi tajnikami poszczególnych zawodów. W pracowniach gastronomicznych mogli przyglądać się jak uczniowie potrafią „wyczarować” pyszne potrawy, wypieki słone i słodkie, rzeźby z owoców i warzyw, czy też zobaczyć pokaz baristyczny. W szkolnym laboratorium byli świadkami niezwykłych doświadczeń chemicznych. Podczas odwiedzin w pracowni eksploatacji portów i terminali mogli zobaczyć jak odbywa się proces odprawy podróżnych i bagażu, a w pracowni spedytorów dowiedzieli się o zasadach spedycji towarów za pomocą różnych środków transportu. Ekonomiści przygotowali dla ósmoklasistów wykłady na temat znaczenia ekonomii w życiu jednostki i społeczeństwa.

Organizacja „Dnia Otwartego dla Ósmoklasistów” nie byłaby możliwa bez pomocy naszych uczniów. Dlatego składamy serdeczne podziękowania Wam, nasi drodzy uczniowie, za Waszą pracę i zaangażowanie oraz za to, że zawsze na Was możemy liczyć.