Ponownie podium w Konkursie Filozoficznym

Ponownie podium w Konkursie Filozoficznym

Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być mądrym #Sapere Aude!” odbył się w tym roku po raz trzeci. Organizatorem tego konkursu są: I LO im. Wł. Orkana w Limanowej i Wydział Filozoficzny UP Jana Pawła II w Krakowie. Patronatem honorowym to wydarzenie objęli m.in.: Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Starosta Powiatu Limanowskiego. 

Uczniowie  z naszego ZSECH wzięli w nim udział po raz drugi. Uczennice  Anna Cholewa z kl. 1A oraz Wiktoria Ciaś z kl. 2A napisały opowiadania na temat związany ze sztuczną inteligencją: Czy rozwój sztucznej inteligencji to zagrożenie dla człowieka czy szansa na postęp cywilizacyjny?

Miło nam poinformować, że podobnie jak w roku ubiegłym, Wiktoria  zajęła III miejsce. 

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom odwagi, chęci i zaangażowania. Cieszymy się, że są uczniowie, którzy objawiają takie zainteresowanie filozofią, jako po prostu… umiłowaniem mądrości.

Koordynator:  Patrycja Gąsiorowska