Poznajemy lokalne obiekty hotelarskie…

Poznajemy lokalne obiekty hotelarskie…

W końcu października br. uczniowie z 3B z nauczycielem zawodu odwiedzili dwa obiekty hotelarskie funkcjonujące w okolicy. Pierwszym był Dworek Zieleniewskich w Trzebini – Instytucja Kultury, w którym część pomieszczeń została zaadoptowana na hotel i restaurację. Dzięki uprzejmości właścicielki tej części mogliśmy zobaczyć recepcję, dostępne pokoje, a także część restauracyjną mieszczącą się w piwnicach budynku. Jedna z sal właśnie była przygotowana na przyjęcie gości.  Podziwialiśmy bardzo profesjonalnie zastawiony stół i ogólny wygląd tej sali.

Następnym razem zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem hotelu 3* PLATAN w Chrzanowie. Obejrzeliśmy wyposażenie i wystrój pokoi oraz restaurację z wydzieloną salką konferencyjną. Uczestniczyliśmy w prelekcji nt. funkcjonowania, obsługi i menu restauracji oraz w krótkim pokazie ustawienia elementów podstawowej zastawy stołowej. Na koniec wizyty mieliśmy okazję (dzięki znacznemu rabatowi od właścicielki hotelu) posmakować polecany przez obsługę deser lodowy z kawą cappuccino, który nam bardzo smakował. Zgodnie z powiedzeniem „swego nie znacie, cudze chwalicie” – było bardzo pysznie i przyjemnie…

/EG/

Dwór Zieleniewskich w Trzebini
Dwór Zieleniewskich – recepcja
Dwór Zieleniewskich – sala śniadań
Dwór Zieleniewskich – apartament