„Praktyka czyni mistrza” czyli praktyki zawodowe

„Praktyka czyni mistrza” czyli praktyki zawodowe

Cały miesiąc marzec upłynął uczniom klasy 3 R -technik eksploatacji portów i terminali, na bogatych w nowe doświadczenia, praktykach zawodowych.

„Portowcy” zapoznali się w głównej mierze z działaniem dwóch dużych portów lotniczych, znajdujących się na naszym terenie: lotniskiem Balice – Kraków oraz Pyrzowice – Katowice.

  Oprócz praktyk w tych, jakże znanych miejscach, uczniowie tejże klasy zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne w różnego typu przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych czy dworcach Polskich Kolei Państwowych. Zapewnienie bezpieczeństwa, prace poszczególnych grup zawodowych, czy też dokumentacja firmowa, to tylko mały procent ogromnej wiedzy zdobytej przez praktykantów. Wszyscy wrócili cali i zdrowi oraz pełni świeżej energii do pracy w czasie lekcji z wiedzy teoretycznej.

  Uczniowie mile wspominają czas praktyk i chętnie wróciliby na kolejny miesiąc wypełniony zdobywaniem praktycznej wiedzy.

Wychowawca – Katarzyna Szafraniec-Witkowska