,,Cudze chwalicie swego nie znacie’’

,,Cudze chwalicie swego nie znacie’’

29 marca br. poznaliśmy laureatów

Powiatowego konkursu  

,,Cudze chwalicie swego nie znacie’’.

Zadaniem konkursowym była „Oferta programu dwudniowego pobytu w powiecie chrzanowskim dla grupy młodzieży z zagranicy” dla uczniów gimnazjów, Szkół Podstawowych oraz Szkół Ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego. 

W pierwszej edycji konkursu nagrodzeniu zostali:

W kategorii szkoły podstawowe :

I miejsce – Łukasz Dyl, Szkoła Podstawowa w Płazie

II miejsce – Karol i Michał Kłeczek, Publiczna Szkoła Podstawowa w Płokach.

III miejsce – Alicja Głogowska, Maciej Duda,  Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie – Patrycja Mazur. Zuzanna Fila

II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini –  Monika Sowa, Dorota Wójtowicz

III miejsce – Zespół Szkół w Libiążu –  Olga Matysik, Karolina Czekańska

Wyróżnienia:

  • Zespół Szkól Techniczno- usługowych w Trzebini, Andżelika Porczak, Klaudia Turek

Wyróżnienia:

  • Antonina Kołodziej i Natalia Ciapała –  Szkoła Podstawowa nr 8 Trzebinia
  • Natalia Głownia i Katarzyna Starzykiewicz –      Szkoła Podstawowa w Płazie                          
  • Weronika Ziętek i Szymon Wereda –  Szkoła Podstawowa nr 8  Trzebinia

Celem konkursu była aktywizacja młodzieży poprzez promocję aktywnego wypoczynku, zainteresowanie walorami turystycznymi, atrakcjami turystycznymi, nowo powstałą infrastrukturą turystyczną oraz a także promocja rozwoju turystyki i rekreacji w powiecie chrzanowskim.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Partnerami: Punkt Informacji Turystycznej w Chrzanowie MSIT/ Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie/Oddział w Chrzanowie oraz Wioska Tematyczna/ Wioska pod Skałą w Bolęcinie.

/E. Gut-Pląder/