Profesjonalne szkolenie lotniskowe dla uczniów naszego technikum – Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Profesjonalne szkolenie lotniskowe dla uczniów naszego technikum – Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W warsztatach w Porcie Lotniczym Rzeszów – Jesionka wzięli udział uczniowie klas spedytorskich i obsługi portów i terminali. Pierwszym punktem wycieczki szkoleniowej była wizyta w terminalu pasażerskim, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z obowiązującymi zasadami i procedurami bezpieczeństwa.

Dzięki uprzejmości personelu lotniska nasi technicy osobiście przeszli kontrolę bezpieczeństwa w Terminalu General Aviation. Pogłębili swoją wiedzę, a przede wszystkim doświadczenie z zakresu  różnic pomiędzy terminalem check-in, a GA (Gereral Aviation), jakości  procedur oraz urządzeń kontrolnych, potencjalnych zagrożeń. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z dyżurnym operacyjnym ruchu lotniczego, jak również odbyć spotkanie specjalistyczne w LSR- służbach pożarniczych. Ponadto zapoznali się w praktyce z  funkcjonowaniem terminalu cargo. 

Szczególnie atrakcyjnym punktem szkolenia był przejazd autobusem płytowym po drodze startowej pomiędzy miejscem lądowania i startu  samolotów. Niestety nie doczekaliśmy się lądowania Antonov-AN-225 Mrija- , który zawitał do Rzeszowa w sobotę.