ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-CHEMICZNYCH Z TRZEBINI W FINALE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GASTRONOMICZNEGO im. ZBIGNIEWA KOPYCKIEGO „KUCHNIA ROŚLINNA” W ŁODZI

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-CHEMICZNYCH Z TRZEBINI W FINALE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GASTRONOMICZNEGO im. ZBIGNIEWA KOPYCKIEGO „KUCHNIA ROŚLINNA” W ŁODZI

  Tegorocznej jesieni nie brakuje sukcesów w naszej szkolnej gastronomii. Możemy się cieszyć finalistami aż w dwóch kategoriach ogólnopolskiego konkursu gastronomicznego:

pierwsza kategoria – carving, w której wzięła udział Alicja Dworak z klasy 2G przygotowana przez nauczycielkę Dorotę Suruło, a druga kategoria – danie wegetariańskie z wykorzystaniem warzyw strączkowych wykonały Julia Lutyńska i Karolina Malaca z klasy 4D przygotowane przez nauczycielkę Joannę Kulawik.

Finał odbył się w Zespole Szkół gastronomicznych w Łodzi.

 Praca konkursowa Alicji polegała na wykonaniu przepięknej kompozycji z wybranych warzyw jesiennych o tematyce propagującej zdrowy styl życia, nawiązującej do tematu edycji „Na tyczce”. Natomiast Julia i Karolina wykonały gorące danie wegetariańskie z wykorzystaniem warzyw strączkowych- finalistki sporządziły „BLACK BURGERA”. Wszystkie składniki potrawy zostały wykonane własnoręcznie od podstaw przez uczennice.

Zarówno pracę Alicji, jak i dwuosobowego zespołu Julii i Karoliny wymagające jury oceniło bardzo wysoko.

Uczennicom i opiekunom gratulujemy.