Zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie

Zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie

W piątek 12 listopada klasa 2P (specjalność policyjna) wzięła udział w zajęciach w Powiatowej Komendzie Policji w Chrzanowie. Uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki.

Pani Małgorzata Łukaszewska przybliżyła uczniom, na czym polega praca policjanta służby prewencyjnej oraz jakie obowiązki ciążą na funkcjonariuszach służby kryminalnej. Opowiedziała także o swoich doświadczeniach ze służby oraz  o trudnościach z jakimi spotykają się na co dzień policjanci.

Młodzież poznała tajniki pracy technika w wydziale kryminalnym. Miała możliwość pobrania odcisków palców, zapoznała się z techniką robienia zdjęć osobom podejrzanym o przestępstwo. Uczniowie przyjrzeli się również  pracy oficera dyżurnego oraz mieli okazję obserwować  szkolenie policjantów  na strzelnicy.