Różnice międzykulturowe, czyli nie popełnij faux pas

Różnice międzykulturowe, czyli nie popełnij faux pas

Pracując w zawodzie, w którym spotkania z przedstawicielami obcych kultur są codziennością, należy starannie dobierać słownictwo, gesty i zachowania, coby nie popełnić niezamierzonej gafy. Technik eksploatacji portów i terminali do takich zawodów należy, więc poznawanie odmiennych zachowań, tradycji i zwyczajów musi być wpisane w kształcenie. Dlatego też 26 maja klasa II P udała się do Krakowa, aby w Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera wysłuchać wykładu „Różnice kulturowe w komunikacji międzynarodowej”. Dziś uczniowie już widzą różnicę między kulturą propartnerską a protransakcyjną, dostrzegają znaczenie niektórych gestów oraz potrzebę nieustannego poznawania innych obyczajów.

Po wykładzie, podzieleni na kilkuosobowe grupy, wzięli udział w „grze terenowej” – w obrębie nowego dworca PKP Kraków musieli wykonać kilka zaplanowanych zadań. Wszystko oczywiście dla pogłębiania swoich zawodowych kompetencji. /PS/