SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS 1 ZESPOŁEM  DS. NIELETNICH I PATOLOGII KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W CHRZANOWIE

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS 1 ZESPOŁEM  DS. NIELETNICH I PATOLOGII KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W CHRZANOWIE

W dniu 16.05.2024r. na szkolnej hali sportowej odbyła się prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, która była skierowana do wszystkich uczniów klas 1. Policjanci poruszali kwestie szeroko  pojmowanej profilaktyki, od uzależnień od substancji po uzależnienia behawioralne, a także Internetu i telefonu. Mówiąc o zagrożeniach czyhających na młodzież w codziennym życiu, szczególny nacisk kładli w swym przekazie na zjawisko cyberprzemocy, nękania w sieci czy publikowania obraźliwych zdjęć, treści i komentarzy, oraz konsekwencji przewidzianych w prawie karnym za stosowania tych form przemocy. Wyjaśniając uczniom możliwości potencjalnych pułapek, które czekają na młodych ludzi w świecie online, a w szczególności niebezpieczeństwa szantażu.  Pani prelegentka poruszyła również temat związany ze zjawiskiem FOMO, czyli chorobą wywoływaną przez uzależnienie od sieci społecznościowych i korzystania z telefonu.

Po zakończonym spotkaniu  uczniowie wystawili ocenę celującą prelegentom z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, za ciekawy przekaz bardzo interesujących i uświadamiających informacji.