Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Niech każdy ma szczęśliwość powszechną w pamięci
I miłość własną – kraju miłości poświęci!
(J. U. Niemcewicz – Powrót posła )

Konstytucja 3 Maja z roku 1791 była wyrazem miłości i troski o ojczyznę. Była śmiałą próbą zreformowania ustroju Polski szlacheckiej w duchu ideałów oświecenia. Poznanie Konstytucji i okoliczności jej powstania jest dla nas lekcją obywatelską. Dlatego z okazji Święta 3 Maja młodzież przygotowała Padlet, który jest zbiorem wiedzy o Ustawie Rządowej. Zawiera także prace uczniowskie inspirowane polską literaturą i historią oraz propozycje piosenek do Trzeciomajowej Listy Przebojów.
Zachęcając do świętowania, zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej:

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Padlet dostępny również tutaj: https://padlet.com/epalka2/hekackhhs9xd5t9v