Wycieczka do Oświęcimia

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 26.05.2022 r. klasy 2G oraz 3EG o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych ze specjalnością dietetyka i fitness, wybrały się wraz z nauczycielami, do Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, gdzie brały udział w warsztatach z zakresu dietetyki, anatomii człowieka, warsztatach kulinarnych, pokazie pierwszej pomocy medycznej oraz wykładzie „KETO DIETA – Czy na pewno dla każdego? 

Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z dietetyki oraz poznać działanie analizatora składu masy ciała, a także zobaczyć anatomię człowieka na stole anatomicznym.  Nasza szkoła tym samym realizuje podpisane niedawno porozumienie o współpracy między placówkami, a osoby, które wiążą swoja przyszłość z dietetyką mogą już w szkole średniej nabywać podstawową wiedzę i umiejętności.