Z wizytą w  „PLATANIE”

Z wizytą w „PLATANIE”

23 października hotelarze z kl. 1 podczas pierwszej wycieczki zawodowej zgłębiali tajniki pracy w hotelu. Na obiekt zwiedzania wybrali zlokalizowany w samym Rynku Chrzanowa  hotel „PLATAN”.

Jego nazwa pochodzi od drzewa  „platan klonolistny”, którego symbol stanowi logo hotelu. Posiada 3 gwiazdki i przeznaczony jest głównie dla klientów biznesowych. Ten niewielki obiekt oferuje 18 pokoi 2-osobowych, w tym 1 przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć oryginalny wygląd i wyposażenie jednostek mieszkalnych oraz restauracji hotelowej. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania hotelu, warunkami technicznymi, zadaniami recepcji i innych służb. Zadawali różne pytania nt. oferty pracy, wymagań kwalifikacyjnych, organizacji praktyk uczniowskich czy możliwości organizowania imprez okolicznościowych w restauracji.

Dużym zaskoczeniem dla nas była lista znanych osób, które odwiedziły hotel i ich wpisy do „Księgi Gości”.  Z pewnością nie jest to ostatnia wycieczka do hotelu…

E.G.