Technik spedytor

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy spedytorzy są grupą poszukiwanych pracowników. Spedytorzy mogą być zatrudnieni w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych.

Początek

1 kwietnia 2018 - 00:00

Koniec

31 sierpnia 2018 - 00:00

Adres

Głogowa 12, Trzebinia   Zobacz na mapie

Kategoria

Technikum

Technik spedytor – co to jest za kierunek?

Spedytor jest to osoba, która zawodowo zajmuje się przemieszczaniem towarów oraz czynnościami z tym związanymi (przeładunek, przewóz, składowanie, pakowanie, ubezpieczenie, dystrybucja itp.). W przypadku eksportu oraz importu towarów, spedytor odpowiedzialny jest za wypełnianie druków celnych oraz organizację odpraw celnych. W swojej pracy doradza w sprawach wyboru środka transportu i drogi przewozu oraz przygotowania ładunku do przewozu.

Jakich przedmiotów będę się uczył?

Zajęcia edukacyjne w ramach tego zawodu to m.in.: podstawy transportu i spedycji, podstawy prawa transportowego, przewóz ładunków, organizacja transportu i spedycji, język obcy w działalności spedycyjnej, obsługa działalności spedycyjnej.

Gdzie i kiedy będę miał praktykę zawodową?

Praktyki odbywają się w klasie III w wymiarze 160 godzin tj. trwają 4 tygodnie.

Mogą odbywać się w przedsiębiorstwach prowadzących szeroko rozumianą działalność transportową, logistyczną i spedycyjną – a firm takich na naszym terenie nie brakuje.

Pamiętaj! W przypadku jakichkolwiek problemów ze znalezieniem miejsca praktyki, możesz liczyć na naszą pomoc w tym zakresie!

Kiedy będę zdawał egzaminy zawodowe z poszczególnych kwalifikacji?

Egzaminy odbywają się kolejno:

Klasyfikacja A.28  „Organizacja i nadzorowanie transportu” pod koniec klasy II.

Klasyfikacja A.29 „Obsługa klientów i kontrahentów” w połowie klasy IV.

Jakie języki obce mogę wybrać?

W naszej szkole obowiązkowo uczysz się języka angielskiego, a jako drugi wybierasz pomiędzy: niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Poza zajęciami „ogólnymi” z dwóch języków obcych (w tym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym), będziesz również uczęszczał na lekcje języków obcych „zawodowych”, wdrażających w terminologię związaną z tym zawodem.

Gdzie potem znajdę pracę?

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju, więc technicy spedytorzy są grupą poszukiwanych pracowników. Mogą pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach sprzedających wyprodukowane towary, jak również w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.

/EG, PS/

Więcej szczegółów

Telefon

32 61 21 185

E-mail

zsech@poczta.onet.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress