Chęć niesienia pomocy innym, to szlachetna cecha człowieka

Chęć niesienia pomocy innym, to szlachetna cecha człowieka

W wielu domach czuje się już świąteczną atmosferę, przygotowania trwają pełną parą. Dlatego też po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji MEN “Razem na Święta”. Włączyliśmy się w działania na rzecz seniorów, osób samotnych oraz dotkniętych chorobą.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wykonali dla tych osób pocztówki o tematyce świątecznej, życząc zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Wolontariuszki Marlena i Aleksandra z kl. IV P zadbały o to, by kartki z życzenia do nich dotarły, wrzucając je do skrzynek pocztowych.

 Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem Sebastianem Drzewniakiem zebrało dla potrzebujących produkty spożywcze, z których zrobiono ponad 90 paczek. Część z nich, wolontariusze Emilia, Marcelina, Mariusz i Daniel roznieśli do osób samotnych pod wskazane adresy.

Pomiędzy kupowaniem prezentów a lepieniem pierogów kl. 3G z pomocą p. Doroty Suruło i p. Joanny Kulawik, również pomyślała o osobach samotnych, których w obecnej sytuacji jest coraz więcej.  Postanowiła podarować im odrobinę świątecznej atmosfery poprzez przygotowanie pierniczków i życzeń, w których serdeczności i lukru nie zabrakło.

Opiekun SKW

Katarzyna Szafraniec-Witkowska