„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Słoneczny, jesienny dzień -10 października – hotelarki z kl. 3 spędziły w pobliskich Regulicach. Wraz z nauczycielem zawodu miały okazję zobaczyć, jak w ostatnim czasie ta niewielka miejscowość wypromowała się pod względem turystycznym. Przejazd Lokalną Koleją Drezynową dostarczył wielu emocji i wrażeń (jazda była odlotowa). Następnie pan kustosz z Ekomuzeum Garncarstwa wprowadził nas w tajniki jakże nie tak odległej historii mówiącej o życiu i pracy mieszkańców regionu.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie winnicy CZAK i zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa agroturystycznego.  Niestety degustacji lokalnego wina nie było, bo zapasy zostały wysprzedane. I takim oto sposobem zajęcia teoretyczne z wielu przedmiotów zamieniłyśmy na praktyczną naukę zawodu. Były elementy marketingu połączone z organizacją pracy w hotelarstwie i obsługą konsumenta, geografia z przyrodą czy historia rzemiosła regionu przeplatana wiedzą o kulturze i obyczajami małopolskiej wsi.

Dzięki sile naszych mięśni w nogach stanowiących napęd drezyn, lekcje wychowania fizycznego są nadrobione na najbliższy tydzień.  Jak widać po wielką dawkę wiedzy, atrakcji i śmiechu nie trzeba wybierać się daleko… Chwalmy się tym, co nasze, bliskie, dobre – na tym m.in. polega lokalny patriotyzm.

E.G