Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata 2018

1 października 2018 r. klasa I G z opiekunami: p. Dorotą Suruło i p. Joanną Kulawik, aktywnie i skutecznie brała udział w corocznej akcji  „Sprzątania świata”. Uczniowie sprzątali teren wzdłuż ogródków działkowych i ścieżki leśne prowadzące do Puszczy Dulowskiej.

Wśród odpadów dominowały butelki szklane, plastikowe i folie. Bystre oko młodzieży zauważyło również zużytą oponę oraz pozostałości po krześle obrotowym. W miarę możliwości odpady na bieżąco były segregowane. W sumie uzbierało się około 15 worków, które zostały zdeponowane przy głównym wejściu do Puszczy Dulowskiej.

Worki i rękawiczki jednorazowe przekazał nam Urząd Miasta Trzebinia.

Po dokładnym oczyszczeniu zaplanowanej trasy, na placu zabaw przy ogródkach działkowych odbyło się  zasłużone ognisko z kiełbaskami.

B.M