Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach

Po raz czwarty Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini wziął udział w Projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pani Marta Tybor przeprowadziła w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej cykl czterech zajęć z zakresu ubezpieczeń społecznych z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez ZUS w formie ciekawych książek z ćwiczeniami oraz prezentacji multimedialnych i filmów wideo. Udział w projekcie „Lekcje z ZUS” pozwala uczniom na poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Uczniowie szczególnie interesowali się zagadnieniami z zakresu E-ZUS czyli firma pod ręką, wszak wielu z nich w przyszłości zasili rynek przedsiębiorców.

Sprawdzeniem zdobytej wiedzy jest udział w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach. Możemy się pochwalić sukcesami. Trzy razy zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewódzkiego. W II edycji zajęliśmy trzecie miejsce w województwie a w edycji III piąte. W etapie szkolnym, rozegranym 24 listopada, brało udział ponad tysiąc szkół z województwa małopolskiego, a z naszej startowało 25 uczniów. Test składał się z 20 pytań. Trzy uczennice: Nikola Kozub – klasa I EG/E (zdobyła 19/20 pkt), Karolina Jamroż – klasa II E (19/20 pkt) i Kinga Grela – klasa III AE/E (19/20 pkt) zdobyły wspólnie 57 punktów na 60.  Brawo! Mamy nadzieję, że to wystarczy by wystąpić w etapie wojewódzkim, do którego może zakwalifikować się tylko 20 szkół. Czekamy na wyniki!

Na koniec serdecznie dziękujemy za aktywną współpracę Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie.

/MT, PS/