Uczymy się żyć też dla innych

Uczymy się żyć też dla innych

W dniu 22 października 2022 r. uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Nadia, Martyna, Ania, Justyna, Wiktoria, Amelia oraz Bartek wraz z opiekunkami Dominiką Gregorczyk i Katarzyną Szafraniec-Witkowską spotkali się z członkami Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Muminki”, aby wspólnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

Integracja młodzieży z podopiecznymi odbywała się w siedzibie organizacji pożytku publicznego przy parafii Św. Barbary w Krystynowie. Wolontariusze wraz z niepełnosprawnymi przygotowywali wspólny posiłek, kotyliony na Narodowe Święto Niepodległości oraz uczestniczyli w zajęciach muzyczno – relaksacyjnych, w których główną „rolę grały” gongi i misy.
Wspólnie spędzony czas jest początkiem współpracy jaka narodziła się pomiędzy społecznością ZSE-Ch w Trzebini a S.P.O.N „Muminki”.
Otwarcie się na drugiego człowieka jest wartością, która procentuje w życiu każdego z nas.