Technik spedytor

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy spedytorzy są grupą poszukiwanych pracowników. Spedytorzy mogą być zatrudnieni w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych.

Początek

Koniec

Adres

Głogowa 12, Trzebinia   Zobacz na mapie

Kategoria

Technikum

Technik spedytor – co to jest za kierunek?

Spedytor jest to osoba, która zawodowo zajmuje się przemieszczaniem towarów oraz czynnościami z tym związanymi (przeładunek, przewóz, składowanie, pakowanie, ubezpieczenie, dystrybucja itp.). W przypadku eksportu oraz importu towarów, spedytor odpowiedzialny jest za wypełnianie druków celnych oraz organizację odpraw celnych. W swojej pracy doradza w sprawach wyboru środka transportu i drogi przewozu oraz przygotowania ładunku do przewozu.

Jakich przedmiotów będę się uczył?

Zajęcia edukacyjne w ramach tego zawodu to m.in.: podstawy spedycji, organizowanie procesów transportowych i spedycyjnych, organizowanie procesu załadunkowego i rozładunkowego, kalkulowanie cen i dokumentowanie realizacji procesów transportowych i spedycyjnych.

Gdzie i kiedy będę miał praktykę zawodową?

Praktyki odbywają się w klasach III i IV w wymiarze 140 godzin każda tj. trwają po 4 tygodnie. Mogą odbywać się w przedsiębiorstwach prowadzących szeroko rozumianą działalność transportową, logistyczną i spedycyjną – a firm takich na naszym terenie nie brakuje. Pamiętaj! W przypadku jakichkolwiek problemów ze znalezieniem miejsca praktyki, możesz liczyć na naszą pomoc w tym zakresie!

Kiedy będę zdawał egzaminy zawodowe z poszczególnych kwalifikacji?

Egzaminy z kwalifikacji SPL.05 „Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów” odbywa się w połowie klasy V.

Jakie języki obce mogę wybrać?

W naszej szkole obowiązkowo uczysz się języka angielskiego, a jako drugi wybierasz pomiędzy: niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

Poza zajęciami „ogólnymi” z dwóch języków obcych (w tym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym), będziesz również uczęszczał na lekcje języka angielskiego zawodowego, na których poznasz specjalistyczne słownictwo związane z tym zawodem.

Gdzie potem znajdę pracę?

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju, więc technicy spedytorzy są grupą poszukiwanych pracowników. Mogą pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach sprzedających wyprodukowane towary, jak również w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.

Więcej szczegółów

Telefon

32 61 21 185

E-mail

zsech@poczta.onet.pl